94 37 310 89

      swiatki@wp.pl

001W dniu 9.11.2017r odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Program artystyczny przygotowany przez nauczyciela historii pana Jacka Bindasa składał się z trzech części.

W pierwszej części uczniowie klasy III Technikum Żywienia Roksana Sowa i Hubert Skwarek przedstawili krótki rys historyczny, mówiący o tym jak niezwykle ważne było krzewienie i podtrzymywanie polskiej kultury i oświaty w czasach niewoli. Jednocześnie można było obejrzeć prezentację przygotowaną przez ucznia klasy II Technikum Agrobiznesu Przemka Roszko, odnoszącą się do historii, ale także ukazującą piękno współczesnej Polski. W drugiej części nauczyciele i uczniowie mogli usłyszeć poezję patriotyczną, którą zaprezentowali: Wiktoria Brzozowska z klasy II TŻ i Michał Kolasiński z klasy  ITA . Część trzecią otworzył fragment etiudy rewolucyjnej Chopina w wykonaniu ucznia klasy III LO o profilu ochrona p.poż. i ratownictwo Karola Wojtowicza. Na naszej scenie patriotycznej zadebiutowała uczennica klasy I TŻ Natalia Regulska w dwóch utworach : „Rozkwitały pąki białych róż” i „Nieznajomy” Dawida Podsiadło. Chór pod dyrekcją pan prof. Jacka Bindasa zaśpiewał 4 pieśni legionowe: „O mój rozmarynie”, „Pierwsza Brygada”, „Szara Piechota” oraz „Raduje się serce”. Klaudia Lange uczennica klasy II TW odczytała swoją pracę domową na temat : „W jaki sposób współcześnie mogę przeżywać i pielęgnować swój patriotyzm?”. Konsultantem muzycznym była pani v-ce dyrektor Joanna Buzała, a konsultantem słowa pani prof. Katarzyna Bohdziewicz. Wspaniałą dekorację przygotował pan prof. Jan Gulczewski. Nad całością czuwał jak zwykle pan dyrektor Janusz Sienkiewicz.


GALERIA ZDJĘĆ:

 • 001
 • 002
 • 003
 • 004
 • 005
 • 006
 • 007
 • 008
 • 009
 • 010
 • 011
 • 012
 • 013
 • 014
 • 015

1 1 1 1 1 Głosowanie 0.00 (0 Głosów)

{flike}

{fcomments}

Przeczytaj również:

Zielona energia

zielonaenergia

Projekt RPO

Projekt "Najlepszy w zawodzie"

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 60

Wczoraj 66

Tydzień 441

Miesiąc 1881

Razem 259380

Gościmy

Odwiedza nas 265 gości oraz 0 użytkowników.

Twój adres IP


Łączysz się z nami z adresu:
54.167.75.28

Odliczamy

Do końca roku kalendarzowego zostało
3
1
0
Dni
0
6
Godzin
3
1
Minut
0
8
Sekund

Cookies

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne możesz dowiedzieć się TUTAJ. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeśli chcesz, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.