94 37 310 89

      swiatki@wp.pl

Depresja u nastolatkow

Jak rozpoznać sygnały mogące świadczyć o depresji u ucznia i umiejętnie zareagować?


Wzrastająca liczba nieletnich chorujących na depresję powoduje konieczność edukacji w tym temacie osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. 20 kwietnia 2021 r. nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w webinarze ,,Kolory depresji”. Kolory depresji to program, którego celem jest uświadomienie nauczycielom, czym jest depresja, jak rozpoznać sygnały mogące świadczyć o tej chorobie u ucznia oraz jak umiejętnie zareagować w przypadku podejrzenia depresji u młodego człowieka. Uczestnicy szkolenia poznali również właściwe sposoby postępowania po zaobserwowaniu tendencji samobójczych oraz po próbie samobójczej ucznia.


GALERIA ZDJĘĆ:

  • Bez tytułu2
  • Bez tytułu3
  • Bez tytułu4
  • Bez tytułu5
  • Bez tytułu6
  • Bez tytułu7
  • Bez tytułu8
  • Depresja-u-nastolatkow

Pin It

5 1 1 1 1 1 Głosowanie 5.00 (1 Głosy)

Przeczytaj również:

Zielona energia

zielonaenergia

Projekt RPO

Nauka zdalna

Odpowiednie miejsce do pracy i nauki w domu. O co zadbać?

female worker studiesBądźmy szczerzy. Jeśli pracujesz lub uczysz się w domu i aktywność tę przeplatasz z gotowaniem obiadu lub oglądaniem serialu, jest spora szansa, że to nie zadziała. Podobnie zresztą jak w przypadku, gdy układasz się z laptopem w łóżku, a Twoja głowa tęskni za miękką poduszką. Żeby utrzymać właściwy poziom koncentracji i gładko radzić sobie z obowiązkami niedomowymi, warto zadbać o wydzielenie odpowiedniej do tego przestrzeni, a także o kilka innych aspektów, o których też napomknę.

 

Więcej…

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 2

Wczoraj 73

Tydzień 434

Miesiąc 1255

Razem 355965

Gościmy

Odwiedza nas 204 gości oraz 0 użytkowników.

Twój adres IP


Łączysz się z nami z adresu:
3.236.122.9

Odliczamy

Do zakończenia roku zostało
2
3
0
Dni
2
1
Godzin
3
3
Minut
5
3
Sekund

Cookies

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne możesz dowiedzieć się TUTAJ. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeśli chcesz, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.