94 37 310 89

      swiatki@wp.pl

1W dniu dzisiejszym uczniowie kl. III TOŚ obejrzeli film o zmianach klimatu "Można panikować".


Po filmie rozmawialiśmy o roli zagrożeniach, jakie dla cywilizacji niosą zmiany klimatyczne, czym te zmiany są oraz to jakie powinniśmy zająć wobec nich stanowisko. Głównym narratorem w filmie był znany polski fizyk atmosfery, profesor nauk o Ziemi prof. dr hab. Szymon Malinowski, który od wielu lat zajmuje się tym tematem. Nawiązaliśmy w ten sposób do wydarzeń jakie miały miejsce w zeszłym tygodniu a mianowicie Światowego Dnia Ziemi, szczytu klimatycznego, którego gospodarzem były Stany Zjednoczone, na którym swoje wystąpienie miał również Prezydent RP Andrzej Duda oraz dzisiejszej 35 rocznicy awarii w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Młodzież aktywnie uczestniczyła w dyskusji.


GALERIA ZDJĘĆ:

  • 1
  • 2
  • 3

Pin It

1 1 1 1 1 Głosowanie 0.00 (0 Głosów)

Przeczytaj również:

Zielona energia

zielonaenergia

Projekt RPO

Nauka zdalna

Jak poprawić koncentrację?

portrait pensive young girlOto kilka sposobów na efektywną naukę

Czy wiesz, że ponad 70% ludzi ma problem ze skupieniem swojej uwagi na jednej rzeczy na dłużej niż chwilę? Dzieje się tak, ponieważ otacza nas wiele rozpraszaczy, które skutecznie ją odciągają. Jest jednak dobra wiadomość – koncentracja to umiejętność, a więc jak każda umiejętność da się ćwiczyć, przez co możesz ją skutecznie poprawić. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, jak to zrobić.

 

Więcej…

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 0

Wczoraj 73

Tydzień 432

Miesiąc 1253

Razem 355963

Gościmy

Odwiedza nas 264 gości oraz 0 użytkowników.

Twój adres IP


Łączysz się z nami z adresu:
3.236.122.9

Odliczamy

Do zakończenia roku zostało
2
3
0
Dni
2
3
Godzin
0
2
Minut
0
1
Sekund

Cookies

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne możesz dowiedzieć się TUTAJ. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeśli chcesz, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.