94 37 310 89

      swiatki@wp.pl

!cid ii ko2sksuu1Drodzy Uczniowie przed nami Majowe Święta :  1 Maja Święto Pracy,  2 Maja Święto Flagi,  3 Maja Święto Konstytucji,  4 Maja Dzień Świętego Floriana – Patrona Strażaków.

 

 


Każdego roku w naszej szkole z okazji tych dni odbywał się uroczysty apel. Niestety ze względu na pandemię , już drugi rok nie możemy obchodzić tych Świąt tak jakbyśmy chcieli. Dlatego prosimy Was , abyście pamiętali , że z punktu widzenia historycznego, są to niezwykle ważne Święta , warto je obchodzić w refleksji i zadumie patriotycznej . W tym roku obchodzimy okrągłą 230 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Majowej. Była to druga po amerykańskiej , nowoczesna i postępowa Konstytucja , zgodna z duchem Oświecenia. Wywieście flagi w swoich oknach , niech w tych Dniach powiewa biało – czerwona jako symbol przynależności do narodu polskiego. Naszym Strażakom życzymy dużo zdrowia , szczęścia , bezpiecznej służby , zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.

Trzeci Maja radością wiosenną
wszystkich ludzi dziś w Polsce powitał,
Sztandarami biało-czerwonymi
umaiła się Rzeczpospolita.

Umaiły się też pierwszym kwieciem
łąki, pola i w ogrodach drzewa,
Maj się pieśnią zwycięskiej wiosny
zgodnym chórem z ludzi rozśpiewał.

Rozpłynęła się już pieśń radosna
głośnym echem po ojczystym kraju
– Witaj, witaj, Majowa Rocznico,
pamiętny Trzeci Maju.


GALERIA ZDJĘĆ:

  • !cid_ii_ko2sksuu1
  • !cid_ii_ko2sleak2
  • !cid_ii_ko2snu3m3

Pin It

5 1 1 1 1 1 Głosowanie 5.00 (1 Głosy)

Przeczytaj również:

Zielona energia

zielonaenergia

Projekt RPO

Nauka zdalna

Jak czytać, by zrozumieć i zapamiętać treść?

readsWydawać by się mogło, że czytanie to taka umiejętność, którą jak już się posiądzie, to raz a dobrze. Jednak skoro możemy wytrenować i kontrolować nawet takie naturalne procesy jak oddychanie, to czemu nie moglibyśmy podszkolić się w składaniu literek? Zwłaszcza, że od tego etapu do rozumienia treści jeszcze daleka droga. Poznaj więc kilka technicznych porad, jak czytać, by odkodować tekst, nie tylko na poziomie semiotycznym.

 

Więcej…

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2016
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 1

Wczoraj 306

Tydzień 307

Miesiąc 391

Razem 364418

Gościmy

Odwiedza nas 163 gości oraz 0 użytkowników.

Twój adres IP


Łączysz się z nami z adresu:
3.236.68.118

Odliczamy

Do zakończenia roku zostało
1
5
0
Dni
2
3
Godzin
3
1
Minut
3
2
Sekund

Cookies

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne możesz dowiedzieć się TUTAJ. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeśli chcesz, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.