94 37 310 89

      swiatki@wp.pl

001Kilka słów refleksji uczniów naszej szkoły uczestniczących w projekcie "Akademia Zdobywców Sukcesu".....

(autor Marta Jędrzejewska kl II TW)

 

Wiosną tego roku Klub Uczelniany Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu ogłosił nabór wolontariuszy chętnych do współpracy i pomocy w organizowaniu projektu "Akademia Zdobywców Sukcesu". Jego wartość to ponad 350.000 zł i finansowany jest ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Dla szkół wolontariuszy zakupiony zostanie sprzęt sportowy o wartości blisko 5000 zł dla każdej. Młodych i aktywnych nie zabrakło, więc na trzydniowe szkolenie przybyło blisko pięćdziesiąt osób, po kilku przedstawicieli szkół średnich z sąsiednich Wałczowi powiatów- drawskiego, wałeckiego, szczecineckiego i złotowskiego.
W ramach projektu zostało również powołane Centrum Wolontariatu Sportowego, przygotowujące nas do rzetelnej pracy. Pełni energii stawiliśmy się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu 10 czerwca w godzinach porannych. Przydzielono nam zakwaterowanie i wskazano raj nie tylko dla łakomczuchów - pełną pyszności jadalnię. Mieliśmy chwilę czasu, aby zapoznać się z ośrodkiem. Miejsce jest piękne, położone nad samym jeziorem w zacisznym i zalesionym otoczeniu. To właśnie tu wielu wybitnych sportowców przygotowuje się do mistrzostw i olimpiad, a warunki ku temu są wręcz idealne. Osobiście mieliśmy przyjemność spotkać kadrę polskich wioślarzy. (Wesołych panów serdecznie pozdrawiamy). Do naszej dyspozycji dostaliśmy też halę sportową i basen. Przez kolejne trzy dni uczestniczyliśmy w wykładach na temat piłki siatkowej, nożnej oraz z zakresu pierwszej pomocy. Wdrożono nas w tajniki sędziowania i nasze nowo nabyte umiejętności mogliśmy wypróbować w zajęciach praktycznych ze specjalnie przydzielonymi do tego celu trenerami. Ponadto, w tym samym czasie, część grupy nieodpłatnie przygotowywała się do egzaminu na młodszego ratownika, by w ostatnim dniu pobytu zdać go, mimo iż nie był on najłatwiejszy.
Każdy uczestnik projektu otrzymał strój, w którym będzie godnie reprezentował Klub Uczelniany PWSZ w Wałczu jako animator sportu.
W najbliższym czasie czekają nas wyjazdy na ligę światową piłki siatkowej w różnych rejonach Polski, między innymi w Gdańsku, Zielonej Górze i Łodzi, w charakterze wolontariuszy pomagających w przygotowaniach i zbieraniu funduszy na cele charytatywne. Dodatkowo mamy także w planach organizację licznych imprez sportowych na terenie naszych powiatów i zachęcanie lokalnej społeczności do uczestnictwa w nich, aby nadchodzące lato było tak sportowe, a więc zdrowe, jak tylko się da. W tym celu Klub Uczelniany zapewni nam niezbędne środki finansowe i pomoc w aranżowaniu wydarzeń sportowych.
Szefostwo dla najlepszej ekipy zapowiedziało przygotować specjalne nagrody. Nie zamierzaliśmy się lenić, ale upominki z pewnością spotęgują nasz zapał do pracy. A więc do dzieła, koledzy!


GALERIA ZDJĘĆ

  • 001
  • 002


 

 

Zielona energia

zielonaenergia

Projekt RPO

Projekt "Najlepszy w zawodzie"

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2016
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 132

Wczoraj 184

Tydzień 910

Miesiąc 1565

Razem 331995

Gościmy

Odwiedza nas 211 gości oraz 0 użytkowników.

Twój adres IP


Łączysz się z nami z adresu:
35.172.233.215

Odliczamy

Time passed:
4
9
Dni
1
5
Godzin
3
0
Minut
4
8
Sekund

Cookies

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne możesz dowiedzieć się TUTAJ. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeśli chcesz, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.