Rok szkolny 2016-2017
-
Odsłony: 8922
W dniu 09.11.2016r w naszej szkole odbywa się uroczystość ślubowania na sztandar szkoły klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego o specjalności ochrona przeciwpożarowa i ratownictwo połączona z obchodami Święta Niepodległości.
W ceremonii ślubowania wzięli udział m.in.: starosta szczecinecki Krzysztof Lis, wicestarosta Marek Kotschy, komendant powiatowy PSP w Szczecinku Adam Serafin, Wójt Gminy Szczecinek ,Ryszard Jasionas, Radna Rady Powiatu Bożena Kawczyńska, Dyrektor Wydziału Edukacji Zofia Kosicka, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku Grzegorz Grondys, a także dyrektorzy szkół i placówek oświatowych podległych powiatowi, grono pedagogiczne, rodzice pierwszoklasistów oraz uczniowie. Ślubowanie dla każdego ucznia i ich najbliższych to chwila wyjątkowa, przeżywana w sposób szczególny i niepowtarzalny. Ślubowaniu towarzyszyły liczne życzenia, „Obecność nas wszystkich, sprawujących władzę, tych którzy wychowują i uczą świadczy o tym, że dla nas to też szczególne wydarzenie (…)” – mówił Starosta Krzysztof Lis. „W swoim wystąpieniu wyznał, iż niezmiernie cieszy się z faktu, że wśród 25 uczniów klasy I Liceum Ogólnokształcącego o specjalności ochrona przeciwpożarowa i ratownictwo jest aż 13 dziewcząt. – To znakomita, świadcząca o popularności kierunku informacja. Szanowni państwo przygotowujemy naszą młodzież, aby w swoim późniejszym życiu nie tylko służyła w straży pożarnej, ale także umiała zdobytą widzę wykorzystać w wielu przypadkach i sytuacjach kryzysowych.”.
Nasza szkoła w 2009r z inicjatywy pana dyrektora Janusza Sienkiewicza wraz Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinku opracowała specjalny program nauczania dla klasy o specjalności ochrona przeciwpożarowa. Obecnie szkoła współpracuje z Komendą Powiatową Straży Pożarnej w Szczecinku, z Wojewódzkim Ośrodkiem Szkolenia w Bornem Sulinowie oraz ze Szkołą Aspirantów w Poznaniu. Kierunek ten od samego początku cieszy się sporym zainteresowaniem.
Uczniowie - strażacy uczą się tu zawodu strażaka , zapoznają się ze sprzętem gaśniczym, udzielania pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia. Po ukończeniu szkoły, oprócz świadectwa dojrzałości, absolwenci otrzymują certyfikat strażaka ratownika. Po ukończeniu wielu z nich kontynuuje naukę na strażackich uczelniach a także pracuje w państwowych Strażach Pożarnych i Ochotniczych Strażach Pożarnych.
Uroczystość ślubowania została wzbogacona krótkim programem artystycznym przypominającym wszystkim zebranym o zbliżającym się Święcie Niepodległości.
GALERIA ZDJĘĆ:
Przeczytaj również:
Menu
Erasmus +
Ostatnie wydarzenia
- Odpowiedzialność karna nieletnich
- Zaproszenie do konkursu "Pierniki i inne świąteczne tradycje 2023"
- Otrzęsiny klas I
- Światowy Dzień AIDS
- Spotkanie profilaktyczne z Rodzicami
- Spektakl pt. "Dealer"
- Targi Edu Day 2023
- Spotkanie z Janem
- Mistrzostwa Powiatu Szczecineckiego w Pływaniu Drużynowym i Sztafecie
- Wyjście na cmentarz komunalny w Szczecinku, aby zapalić znicze na grobach Pracowników naszej szkoły
Nauka zdalna
Najwyżej oceniane
Dla Ciebie
- Autor: Cole Nussbaumer Knaflic
- Zniżka: 35%
- Cena:
77.0050.05 zł - Status: Dostępna
- Typ: Książka