94 37 310 89

      swiatki@wp.pl


001Ciasto ptysiowe nazywane jest również ciastem parzonym. Charakterystycznym etapem w przygotowaniu ciasta jest zaparzanie mąki, które ma na celu zwiększenie zdolności wchłaniania wody przez skrobię.

 

Wyroby z ciasta ptysiowego są lekkie, delikatne, mają wewnątrz duże puste przestrzenie. Wyroby z ciasta parzonego najczęściej się piecze (np. ptysie, eklery), można je również smażyć na gorącym tłuszczu ( np. gniazdka poznańskie).

Ciasto ptysiowe podstawowe:
Woda 250 ml
Margaryna 100 g
Mąka pszenna 180 g
Jaja 4-5 szt.
Sól do smaku

Sposób wykonania:
• Zagotuj wodę z margaryną i solą.
• Zdejmij naczynie z ognia, wsyp mąkę, mieszaj energicznie, dopóki nie nastąpi całkowite połączenie składników.
• Ogrzewaj masę na małym ogniu, mieszaj około 6 minut; gdy ciasto zgęstnieje i odstaje od naczynia, przerwij ogrzewanie ciasta i schłodź je do temperatury 70 0 C.
• Do masy wbijaj pojedynczo jaja, ucieraj do momentu uzyskania gładkiej masy (ciasto nie powinno się rozlewać); podczas wbijania jaj należy obserwować konsystencję ciasta, jeżeli jest zbyt rzadka, nie wbijaj ostatniego jaja.
• Okrągłe korpusy formuj na blachę (wyłożoną papierem do pieczenia) za pomocą worka cukierniczego, zachowaj odpowiednie odstępy 4-6 cm.
• Piecz 20-30 minut, w temperaturze 180-200 0 C, zależnie od wielkości wypieków.
• Po zrumienieniu się wypieków należy usunąć nadmiar pary wodnej (uchylić na sekundę piekarnik). Po usunięciu pary dosusza się wyroby, obniżając temperaturę pieczenia (o około 20 0 C).

Ptysie z bitą śmietanką:
Śmietanka 36 % - 900 g
Cukier puder 200 g

Sposób wykonania:
• Schłodzoną śmietankę ubijaj na sztywno, pod koniec dodaj 100 g cukru pudru.
• Korpusy przekrój w połowie wysokości, dolną ich część napełnij bitą śmietanką i przykryj górną częścią; gotowe ptysie posyp cukrem pudrem.


GALERIA ZDJĘĆ:

Perspektywy 2022

zielonaenergia

Projekt RPO

Nauka zdalna

Jak się uczyć, żeby się nauczyć?

online education treePoznaj skuteczne techniki zapamiętywania

Nauka mało kogo napawa radością. W głowie od razu powstaje obraz samego siebie, umęczonego wielogodzinnym wkuwaniem materiału. Stop! Nauka wcale nie polega na wkuwaniu. Istnieją łatwe i skuteczne metody zapamiętywania. Dzięki nim szybciej pojmiesz, a potem przywołasz przyswojoną wiedzę, a co najważniejsze, zostanie ona w Twej głowie na dłużej.

 

Więcej…

Pogoda

giweather joomla module

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 0

Wczoraj 78

Tydzień 239

Miesiąc 748

Razem 397192

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2016
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Gościmy

Odwiedza nas 314 gości oraz 0 użytkowników.

Odliczamy

Do zakończenia roku zostało
1
4
2
Dni
2
3
Godzin
4
1
Minut
1
5
Sekund

Twój adres IP


Łączysz się z nami z adresu:
44.200.171.74

Cookies

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne możesz dowiedzieć się TUTAJ. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeśli chcesz, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.