94 37 310 89

      swiatki@wp.pl

001Czyszczenie uszu psa jest proste, lecz nie może być gwałtowne ani zbyt częste!

Krok I
Najpierw sprawdzamy czy uszy nie są zaczopowane - jeśli tak, usuwamy sierść/włosy. Następnie naciągamy małżowinę uszną prosto w górę i wpuszczamy do wnętrza kilka kropel specjalnego specyfiku, aby rozpuścić woskowinę. Aplikator umieszczamy w uchu jak najgłębiej, aby specyfik dotarł do kanału słuchowego. Kolejno (stale trzymając naciągnięte ucho ku górze) masujemy jego nasadę od strony policzków, by preparat roztarł się i dostał do wnętrza.

Krok II
Po kilku minutach, gdy woskowina zostało rozpuszczona i wraz z brudem wydostała się na powierzchnię, czyścimy ucho. Czynność tę wykonujemy bardzo delikatnie. Używamy do tego patyczka z watą. U małych psów może to być zwykły patyczek do uszu przeznaczony dla dzieci, a dla średnich i dużych psów doskonałe będą patyczki bambusowe.


W czasie zabiegu trzeba pamiętać o dwóch ważnych zasadach:
- nigdy nie wsuwamy wacika tak głęboko, by go nie widzieć.
- ręka, w której trzymamy patyczek powinna być cały czas oparta o głowę psa (nie ma wtedy ryzyka, że ręka zadrży i zrobimy psu krzywdę).

Agata Jaśkiewicz II TW


GALERIA ZDJĘĆ:

Perspektywy 2022

zielonaenergia

Projekt RPO

Nauka zdalna

Jak się uczyć, żeby się nauczyć?

online education treePoznaj skuteczne techniki zapamiętywania

Nauka mało kogo napawa radością. W głowie od razu powstaje obraz samego siebie, umęczonego wielogodzinnym wkuwaniem materiału. Stop! Nauka wcale nie polega na wkuwaniu. Istnieją łatwe i skuteczne metody zapamiętywania. Dzięki nim szybciej pojmiesz, a potem przywołasz przyswojoną wiedzę, a co najważniejsze, zostanie ona w Twej głowie na dłużej.

 

Więcej…

Pogoda

giweather joomla module

Odliczamy

Do zakończenia roku zostało
2
4
Dni
1
7
Godzin
2
7
Minut
3
0
Sekund

Twój adres IP


Łączysz się z nami z adresu:
35.172.224.102

Cookies

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne możesz dowiedzieć się TUTAJ. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeśli chcesz, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.