94 37 310 89

      swiatki@wp.pl

001Czyszczenie uszu psa jest proste, lecz nie może być gwałtowne ani zbyt częste!

Krok I
Najpierw sprawdzamy czy uszy nie są zaczopowane - jeśli tak, usuwamy sierść/włosy. Następnie naciągamy małżowinę uszną prosto w górę i wpuszczamy do wnętrza kilka kropel specjalnego specyfiku, aby rozpuścić woskowinę. Aplikator umieszczamy w uchu jak najgłębiej, aby specyfik dotarł do kanału słuchowego. Kolejno (stale trzymając naciągnięte ucho ku górze) masujemy jego nasadę od strony policzków, by preparat roztarł się i dostał do wnętrza.

Krok II
Po kilku minutach, gdy woskowina zostało rozpuszczona i wraz z brudem wydostała się na powierzchnię, czyścimy ucho. Czynność tę wykonujemy bardzo delikatnie. Używamy do tego patyczka z watą. U małych psów może to być zwykły patyczek do uszu przeznaczony dla dzieci, a dla średnich i dużych psów doskonałe będą patyczki bambusowe.


W czasie zabiegu trzeba pamiętać o dwóch ważnych zasadach:
- nigdy nie wsuwamy wacika tak głęboko, by go nie widzieć.
- ręka, w której trzymamy patyczek powinna być cały czas oparta o głowę psa (nie ma wtedy ryzyka, że ręka zadrży i zrobimy psu krzywdę).

Agata Jaśkiewicz II TW


GALERIA ZDJĘĆ:

Perspektywy 2022

zielonaenergia

Projekt RPO

Nauka zdalna

Samodzielne nadrabianie materiału w domu. Jak się do tego zabrać?

self learningGdyby odpowiedź na pytanie zawarte w tytule artykułu była prosta, pewnie na świecie mielibyśmy samych geniuszy. Szukanie złotego środka nie jest jednak drogą na skróty. Poniżej zebrałam wskazówki dotyczące metod, które mogą w tym pomóc. Oto krótkie kompendium informacji dotyczących nauki w domu. Dowiesz się z niego od czego należy zacząć nadrabianie zaległości i jak radzić sobie z ewentualnymi problemami.

Więcej…

Pogoda

giweather joomla module

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 75

Wczoraj 79

Tydzień 236

Miesiąc 745

Razem 397189

Kalendarz wydarzeń

Sierpień 2016
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Gościmy

Odwiedza nas 224 gości oraz 0 użytkowników.

Odliczamy

Do zakończenia roku zostało
1
4
3
Dni
0
0
Godzin
4
7
Minut
3
4
Sekund

Twój adres IP


Łączysz się z nami z adresu:
44.200.171.74

Cookies

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne możesz dowiedzieć się TUTAJ. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeśli chcesz, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.