94 37 310 89

      swiatki@wp.pl

001W zawodzie weterynarza jest wiele zagadek, a w tym artykule chcielibyśmy rozwiązać jedną z nich. Przedstawimy informacje dotyczące żywienia kotów.

Dzięki odpowiedniej diecie kot jest zdrowy i zadowolony. Posiłki powinny być zbilansowane zależne od potrzeb mruczka. Niewłaściwą decyzją jest żywienie kota resztkami swoich posiłków.

Po pierwsze pokarmy suche mają bardzo małą wilgotność. Zbyt mała ilość przyjmowanych płynów może doprowadzić do schorzeń pęcherza i nerek. Lepszym rozwiązaniem jest pokarm mokry, jednak zapotrzebowania kotów są nieco większe, więc nie ograniczajmy ich do jednego rodzaju pożywienia.

Po drugie niska jakość białka w karmie jest dla kota dużym problem. Koty są drapieżnikami i w przeciwieństwie do psów, które mają skłonność do bycia „wszystkożercami” potrzebują jak najwięcej białka zwierzęcego. W diecie powinno przeważać mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Warzywa i inne produkty roślinne powinny być tylko dodatkiem.

W zależności od rasy kota i jego wieku zapotrzebowanie jest różne. Należy pamiętać, że ilość posiłków powinna być stonowana oraz zgodna z potrzebami zwierzęcia. W naturze koty jedzą kilka do kilkunastu posiłków na dobę. Jest to zgodne z ich żywieniem, ponieważ ich żołądek jest wielkości orzecha włoskiego. Należy podawać małe ilości pokarmu, ale po kilka razy dziennie.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł przybliżył Was do tego jak prawidłowo karmić naszego kochanego pupila.


Natalia Ścibiwołk
Roksana Szyszka


GALERIA ZDJĘĆ:

 

 

Perspektywy 2022

zielonaenergia

Projekt RPO

Nauka zdalna

Jak się uczyć, żeby się nauczyć?

online education treePoznaj skuteczne techniki zapamiętywania

Nauka mało kogo napawa radością. W głowie od razu powstaje obraz samego siebie, umęczonego wielogodzinnym wkuwaniem materiału. Stop! Nauka wcale nie polega na wkuwaniu. Istnieją łatwe i skuteczne metody zapamiętywania. Dzięki nim szybciej pojmiesz, a potem przywołasz przyswojoną wiedzę, a co najważniejsze, zostanie ona w Twej głowie na dłużej.

 

Więcej…

Pogoda

giweather joomla module

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 14

Wczoraj 70

Tydzień 14

Miesiąc 2147

Razem 411617

Kalendarz wydarzeń

Gościmy

Odwiedza nas 251 gości oraz 0 użytkowników.

Odliczamy

Time passed:
2
9
Dni
0
7
Godzin
4
3
Minut
2
9
Sekund

Twój adres IP


Łączysz się z nami z adresu:
3.237.29.69

Cookies

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne możesz dowiedzieć się TUTAJ. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeśli chcesz, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.