94 37 310 89

      swiatki@wp.pl

001W zawodzie weterynarza jest wiele zagadek, a w tym artykule chcielibyśmy rozwiązać jedną z nich. Przedstawimy informacje dotyczące żywienia kotów.

Dzięki odpowiedniej diecie kot jest zdrowy i zadowolony. Posiłki powinny być zbilansowane zależne od potrzeb mruczka. Niewłaściwą decyzją jest żywienie kota resztkami swoich posiłków.

Po pierwsze pokarmy suche mają bardzo małą wilgotność. Zbyt mała ilość przyjmowanych płynów może doprowadzić do schorzeń pęcherza i nerek. Lepszym rozwiązaniem jest pokarm mokry, jednak zapotrzebowania kotów są nieco większe, więc nie ograniczajmy ich do jednego rodzaju pożywienia.

Po drugie niska jakość białka w karmie jest dla kota dużym problem. Koty są drapieżnikami i w przeciwieństwie do psów, które mają skłonność do bycia „wszystkożercami” potrzebują jak najwięcej białka zwierzęcego. W diecie powinno przeważać mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego. Warzywa i inne produkty roślinne powinny być tylko dodatkiem.

W zależności od rasy kota i jego wieku zapotrzebowanie jest różne. Należy pamiętać, że ilość posiłków powinna być stonowana oraz zgodna z potrzebami zwierzęcia. W naturze koty jedzą kilka do kilkunastu posiłków na dobę. Jest to zgodne z ich żywieniem, ponieważ ich żołądek jest wielkości orzecha włoskiego. Należy podawać małe ilości pokarmu, ale po kilka razy dziennie.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł przybliżył Was do tego jak prawidłowo karmić naszego kochanego pupila.


Natalia Ścibiwołk
Roksana Szyszka


GALERIA ZDJĘĆ:

  • 001
  • 002

 

 

Perspektywy 2022

zielonaenergia

Projekt RPO

Nauka zdalna

Jak czytać, by zrozumieć i zapamiętać treść?

readsWydawać by się mogło, że czytanie to taka umiejętność, którą jak już się posiądzie, to raz a dobrze. Jednak skoro możemy wytrenować i kontrolować nawet takie naturalne procesy jak oddychanie, to czemu nie moglibyśmy podszkolić się w składaniu literek? Zwłaszcza, że od tego etapu do rozumienia treści jeszcze daleka droga. Poznaj więc kilka technicznych porad, jak czytać, by odkodować tekst, nie tylko na poziomie semiotycznym.

 

Więcej…

Pogoda

giweather joomla module

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 11

Wczoraj 47

Tydzień 450

Miesiąc 1704

Razem 379318

Kalendarz wydarzeń

Gościmy

Odwiedza nas 256 gości oraz 0 użytkowników.

Odliczamy

Do zakończenia roku zostało
3
4
2
Dni
1
5
Godzin
1
3
Minut
2
9
Sekund

Twój adres IP


Łączysz się z nami z adresu:
52.203.18.65

Cookies

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne możesz dowiedzieć się TUTAJ. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeśli chcesz, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.