94 37 310 89

      swiatki@wp.pl

001Jeżeli słyszymy charakterystyczne stukanie pazurków o podłogę, oznacza to, że najwyższy czas je obciąć. Już od szczenięcych lat powinniśmy przyzwyczajać naszego pupila do tej czynności. Pamiętajmy, że zbyt długie pazury zadają psu ból!

Sprzęt do obcinania pazurów

Potrzebujemy do tego gilotyny, bądź obcinaczek.

gilotyna

Nie stosować kleszczy! Zamiast obciąć pazur, miażdżą go.

Jak obciąć psu pazury?

Obcinanie pazurów jest dla psa podobnie jak dla Ciebie obcinanie swoich paznokci, całkowicie bezbolesne. W przeciwieństwie jednak do ludzkich paznokci, psie pazury są do pewnego miejsca unerwione i nie możesz zbyt daleko go obciąć, spowoduje to ból i krwawienie u psa. Tu właśnie przyda się dobra widoczność psiego pazura. W przypadku jasnych pazurków bardzo dobrze widać w którym miejscu kończy się miazga - jest zaróżowiony. Problem może być gdy Twój pupil ma czarne pazurki, ale i z tym można sobie poradzić. Możesz spróbować spojrzeć na pazur pod światło. Powinien wtedy ujawnić w którym miejscu zaczyna się miazga. Jeśli jednak to nie skutkuje zacznij od obcięcia koniuszka i obcinaj po małym kawałeczku do czasu aż nie zobaczysz, że środek przecinanego paznokcia staje się coraz ciemniejszy. To znak że zbliżasz się do miazgi i czas zakończyć pracę nad tym pazurkiem i zająć się kolejnym.

 


GALERIA ZDJĘĆ:

Perspektywy 2022

zielonaenergia

Projekt RPO

Nauka zdalna

Jak czytać, by zrozumieć i zapamiętać treść?

readsWydawać by się mogło, że czytanie to taka umiejętność, którą jak już się posiądzie, to raz a dobrze. Jednak skoro możemy wytrenować i kontrolować nawet takie naturalne procesy jak oddychanie, to czemu nie moglibyśmy podszkolić się w składaniu literek? Zwłaszcza, że od tego etapu do rozumienia treści jeszcze daleka droga. Poznaj więc kilka technicznych porad, jak czytać, by odkodować tekst, nie tylko na poziomie semiotycznym.

 

Więcej…

Pogoda

giweather joomla module

Odliczamy

Time passed:
1
1
0
Dni
0
2
Godzin
0
4
Minut
1
9
Sekund

Twój adres IP


Łączysz się z nami z adresu:
3.238.174.191

Cookies

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne możesz dowiedzieć się TUTAJ. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeśli chcesz, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.