94 37 310 89

      swiatki@wp.pl

1Drodzy uczniowie klas maturalnych: Technikum Weterynarii, Technikum Żywienia, Technikum Agrobiznesu i Liceum Ogólnokształcącego o specjalności ochrona przeciwpożarowa i ratownictwo, za chwilę absolwenci Zespołu Szkół Nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku.


To właśnie dziś -teraz w przeciągu tych kilkunastu minut kończy się najpiękniejszy etap Waszego życia. Niezależnie od tego, co o nim myślicie, będziecie do niego wracać myślami przez całe dorosłe życie. Nie raz z rozrzewnieniem pomyślicie – żeby tak można przeżyć jeszcze raz, żeby choć na chwilę wrócić w młodzieńczy, beztroski świat, pełen recept, które można było realizować zupełnie dowolnie i zupełnie za darmo. Teraz przed Wami otwiera swoje drzwi długo oczekiwana przez Was dorosłość. Kolorowa krainę nastoletnich marzeń coraz częściej przysłaniać będzie szara mgła rzeczywistości.

Dorosłość moi drodzy to życie na własny rachunek, gdzie nie ma gotowych do realizacji recept, gdzie każdy wybiera dowolnie sposób rozwiązania się piętrzących się problemów i ponosi pełną odpowiedzialność za osiągnięte efekty wraz z ich konsekwencjami. W tej historycznej chwili chciałabym podziękować za wszystko, czego przy Was nauczyłam. Bo nie jest tak, że tylko uczniowie uczą się w szkole. Nie jest tak, że nauczyciele uczą tylko uczniów. Uczą się również sami, poprzez doświadczenie Waszych sukcesów i porażek tak edukacyjnych jak i społecznych, co w szkole zwykło się nazywać zachowaniem.

Pragnę również podziękować Waszym nauczycielom, wychowawcom za wszystko, co Wam zaoferowali w przeciągu tych kilku lat spędzonych w szkole. Ukłon kieruje w stronę rodziców, którzy Was wspierali, finansowali i motywowali do pracy nad sobą. Od dziś każdy z osobna, nie oglądając się na innych staje przed koniecznością wytyczenia sobie celów dorosłości. To bardzo ważne, by rozumieć, że:

„Najpierw trzeba znaleźć cel, a później drogę do celu”

Paskal zostawił nam maksymę:

„Przeszłość i teraźniejszość są naszymi świadkami, Tylko przyszłość jest celem”

Życzę, aby każde napisane słowo, każdy poprawnie odtworzony wzór, każda właściwie zaznaczona odpowiedź na wszystkich egzaminach, przybliżyła Was do otrzymania świadectwa maturalnego. Na pewno będziecie mieli poczucie ogromnej satysfakcji, że wysiłek się opłacił. Wierzę, że otrzymaliście solidne podstawy wiedzy i umiejętności, które pomogą zrealizować planyi marzenia. Kibicujemy Wam z całego serca, będziemy w czasie wszystkich egzaminów otaczać Was pozytywną energią i wyrazami wsparcia. Powodzenia!

Jestem przekonana, że jesteście przygotowani do tego by samodzielnie swoja przyszłość kreować. Ukończenie Zespołu Szkół Nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku, pomyślnie zdany egzamin maturalny i zawodowy ciekawe studia  – to wszystko mądrze wykorzystane, stanowić będzie bazę do osiągania sukcesów w życiu osobistym i zawodowym każdego z Was”.

Dyrektor Zespołu Szkół Nr 6
Joanna Buzała

Zielona energia

zielonaenergia

Projekt RPO

Projekt "Najlepszy w zawodzie"

Kalendarz wydarzeń

Lipiec 2016
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Licznik odwiedzin

Dzisiaj 55

Wczoraj 49

Tydzień 55

Miesiąc 997

Razem 329350

Gościmy

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Twój adres IP


Łączysz się z nami z adresu:
3.236.15.142

Odliczamy

Time passed:
1
7
Dni
1
0
Godzin
2
9
Minut
3
8
Sekund

Cookies

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Do czego są one potrzebne możesz dowiedzieć się TUTAJ. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Jeśli chcesz, możesz zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.